,

دو شرکت چینی برای کپی کردن آرم ب ام و غرامت می پردازند

کپی دو شرکت چینی از آرم ب ام و - کاربا ب ام و

بنا به گزارشات، قانون گذاران چيني  با دو كمپاني كه گفته مي شد از نام تجاري و لوگويي به نام BMN استفاده مي كردند كه شباهت زيادي به لوگوي ب ام و داشت، برخورد كردند.

گفته مي شود كه صاحب يكي از اين كمپاني ها بنيان گذار Deguo Baoma Groups Holding Limit مي باشد كه گويا نام آن به German BMW Group Holdings Limited ترجمه می شود. اين شركت نام BMN را براي خود ثبت كرد و لوگوي آن شامل يك دايره ي آبي رنگ بود كه شباهت زيادي به لوگوي ب ام و داشته  حروف BMN بر روي آن حك شده بود. بعد از آن يك كمپاني ديگر درزمينه ي پوشاك و كيف مجوز استفاده از اين لوگو را گرفت. گفته مي شود كه اين دو كمپاني و يكي از صاحبان آنها مبلغي معادل با٤٣٢٠٠٠ دلار آمريكا به عنوان مجازات به خاطر تخلف در مورد لوگوي ب ام و، بايد به اين شركت بپردازند.

خودروسازان جهاني در حال رقابت با يكديگر براي كسب برتري در بازار خريد و فروش خودرو مي باشند، اگرچه طي سالها به دلیل سهل انگاری دولت ها خودروسازان كوچك فرصت تقليد و كپي برداري از خودروهاي غربي داده شده است. پس از سالها تحمل اين كپي برداري ها، جديدا طاقت  برخي از خودروسازان تمام شده و از دولت ها تقاضاي مداخله كرده اند. براي مثال در سال ٢٠١٤، جگوار كه خودروي Land Rover را به بازار عرضه کرده بود، از كپي برداري فاحش LandWind X7 كه شباهت بسيار زيادي به نسخه جگوار داشت به ستوه آمده بود، اما خب شكايت آن به دولت به جايي نرسيد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *