,

کمپانی لوسید موتورز از ماشین الکتریکی لوکسش رونمایی کرد

خودروی الکتریکی لوکس لوسید موتورز - کاربا لوسید موتورز

پس از شایعات و بحث های اخیر در طی نمایشگاه ماشین لس آنجلس، لوسید موتورز بالاخره از سدان الکتریکی لوکس اش با قیمت ۱۰۰ هزار دلار رونمایی کرد. این خودروی لوکس نه تنها در رقابت با مدل S تسلا است بلکه همچنین با خودروهای بنزینی مانند ب ام و سری ۷ و مرسدس بنز S-Class در یک بخش رقابتی قرار می گیرد. این کمپانی انتظار دارد تا سال ۲۰۱۸ تولید این خودرو را در کارخانه واقع در آریزونای خود آغاز کند.

خودروی الکتریکی لوکس لوسید موتورز - کاربا لوسید موتورز

گزارش های اخیر نشان دهنده ظاهر این ماشین لوکس و همچنین پک باتری آن بوده است، که یکی از بزرگترین رویدادها در دنیای اتومبیل می باشد. نسخه استاندارد مدل Air دارای یک باتری ۱۰۰kWh می باشد که مشابه با همان باتری است که تسلا در مدل S خود به کار می برد، اما Lucid در نظر دارد که یک گزینه باتری ۱۳۰ kWh نیز برای این مدل پیشنهاد دهد. بر طبق گفته لوسید موتورز و شریک انرژی اش یعنی سامسونگ، این ماشین قادر به طی ۶۴۴ کیلومتر به ازای هر شارژ می باشد.

لوسید موتورز بیان کرده که مدل Air قادر است تا در حین اسپرت و لوکس بودن نیازهای حمل و نقل راننده ها را نیز تامین کند. از نظر قدرت نیز، هر موتور الکتریکی این ماشین ۶۰۰ اسب بخار توان تولید می کند. سیستم پیشرانه این مدل با HVAC و سیستم تعلیق در جلوی این خودرو مجهز شده است. چرخ های عقب نیز دارای تنظیمات مشابهی به همراه یک گیربکس، موتور و سیستم تعلیق می باشند. با کنار هم قرار دادن همه چیز، پیتر رالینسون مدیر ارشد فناوری بیان کرده که این ماشین فضای نشستن بیشتری دارد از آنجایی که همه اجزای آن در کناره ها و لبه های این ماشین قرار گرفته است.

مجموع این موتورها قادر به تولید ۱۰۰۰ اسب بخار توان می باشند و می توانند ۰-۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تنها در ۲.۵ ثانیه پر کنند. لوسید موتورز Air همچنین به صورت خودران و مجهز به رادارهایی با برد کوتاه و بلند، دوربین و لیدار می باشد.

لوسید موتورز

مدیر کمپانیZF:خودروهای خودران بدون تکنولوژی “لیدار” غیر ایمن می‌باشند

برخی از این تجهیزات خودران همزمان با ارائه این ماشین در دسترس قرار می گیرند، ولی بیشتر آنها بعدا با به روزرسانی های این مدل اضافه خواهند شد. البته، تکنولوژی در اینجا متوقف نمی شود. مانند بیشتر ماشین های لوکس این مدل نیز دارای یک اپلیکیشن همراه است. این اپلیکیشن دارای یک کنترل صدا مانند Amazon Echo یا Siri برای کنترل سیستم های داخلی ماشین می باشد.

لوسید موتورز

به طور طبیعی، مدل Air یک ماشین لوکس با قیمت متناسب با آن است. کمپانی لوسید موتورز بیان کرده که هزینه یک مدل Air با تمام آپشن ها بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود، اما یک مدل با هزینه ۶۵ هزار دلاری نیز در آینده تولید خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *