,

ممنوعیت تردد خودروهای دیزلی در چهار شهر بزرگ دنیا تا سال ۲۰۲۵

ممنوعیت تردد خودروهای دیزلی - کاربا خودروهای دیزلی

در اجلاس C40 که در شهر میکزکو سیتی برگذار شد. شهردارهای پاریس، مادرید، مکزیکو سیتی و آتن متعهد به حذف تمام خودروهای دیزلی از شهرهای خود تا سال ۲۰۲۵ شدند.

به علت نگرانی های موجود در مورد آلودگی ماشین های دیزلی، مقامات این شهرها متعهد شدند که حمایت بیشتری از وسایل نقلیه ی عمومی و سایر وسایل نقلیه که سوخت دیزلی ندارند، به عمل آورند. آنها همچنین برای ساخت زیربنای مناسب جهت ترویج دوچرخه سواری و پیاده روی برنامه هایی دارند.

شهردار آتن یک قدم فراتر رفته و اعلام کرد: “هدف نهایی ما حذف تمامی خودروها از مرکز آتن در سال های آتی می باشد.” شرکت هایی مانند Johnson & Johnson این برنامه را حمایت می کنند و از این طریق کمک زیادی به تأمین سلامت شهروندان می شود.

با اینکه شهردار های مذکور نامی از کمپانی خاصی نبردند اما همه ی این داستان ها از تقلب فولکس واگن در مورد استانداردهای مربوط به آلودگی خودروهایش شروع شد که باعث تخریب تصویر تکنولوژی خودروهای دیزلی در سطح جهان شد. بازرسی های انجام شده در مورد موتورهای دیزلی نه تنها بر روی فولکس واگن تأثیر گذاشت که باعث مطرود شدن این موتورها در آمریکا شد، بلکه خودروسازهای دیگر مانند رنو را نیز رسوا کرد.

این ممکن است هنوز پایان کار خودروهای دیزلی نباشد، اما خب پروژه ی بسته شدن پرونده ی این خودروها در حال پیشرفت است. این اخبار برای خودروسازانی که تنها خودروهای دیزلی تولید می کنند اصلا جالب نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *