,

مرسدس از تکنولوژی چراغ دیجیتالی خود رونمایی کرد

چراغ دیجیتال

تکنولوژی چراغ دیجیتال جدید مرسدس می تواند تصاویری HD را مستقیما بر روی سطح جاده ها نمایش دهد، و به زودی در مدل های تولیدی این چراغها مورد استفاده قرار می گیرند.

مرسدس یک سیستم چراغ جلو نمونه جدید برای مدل های تولیدی در آینده نزدیک طراحی کرده است که به صورت اتوماتیک با سایر رانندگان در جاده ها منطبق می شود و حتی می تواند تصاویر واضحی را بر روی سطح جاده نمایش دهد. این تکنولوژی، چراغ دیجیتال نام دارد، تنظیمات جدید آن مشابه با چراغهایی می باشد که بر روی کانسپت F015 خودران سال ۲۰۱۵ وجود داشت.

این بدین معنی است که این چراغها یکپارچه، دارای تغییرات به موقع در روشنایی و سازگار در جهت نور هستند، در نتیجه سایر رانندگان و عابرهای پیاده در اثر تابش این نور هیچوقت آزار نمی بیند و گیج نمی شوند.

رئیس توسعه و طراحی بدنه و سیستم اجرایی وسائل نقلیه در Daimler AG، گانتر فیشر، تاکید کرده که تلاش ما تنها برای ثبت رکورد نور نبوده بلکه ما قصد داشتیم که به بهترین دید در بیشترین مقدار روشنایی بدون تابش نور زننده و شدید دست پیدا کنیم. دستور عمل های خلاقانه برای حمایت از راننده و برقراری ارتباط با سایر رانندگان در جاده، ایمنی را در هنگام رانندگی در شب افزایش می دهد.

با اینحال، جذابترین زاویه این سیستم چراغ دیجیتالی جدید، توانایی استفاده از چراغها به عنوان پروژکتورهای با کیفیت بالای پیشرفته می باشد. با استفاده از پیکسل های میکرومیرور برای ساخت تصاویر واضح متصل بر روی سطح جاده، چراغ دیجیتالی با سیستم ناوبری ماهواره ای برای نمایش هشدارهای خاموش شدن و جهت یابی ها بر روی سطح خیابان، کار می کند. این سیستم در اصل به عنوان یک ابزار ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر به جلوی این ماشین دقت کنید، چراغهای جلو یک هشدار بصری بر روی جاده نمایش می دهند. برای مثال زمانی که در یک خیابان یا مسیر باریک رانندگی کنید، چراغها سطح خیابان را با دو خط که نشان دهنده عرض ماشین است، روشن می کنند و در هنگام توقف برای یک عابر پیاده بر روی سطح خیابان طرح خط کشی عابر پیاده را ایجاد می کنند. همچنین تعداد بی شماری از این نمایش ها برای حالت های مختلف وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *