,

کشورهایی که مرگبارترین جاده ها را دارند

کشورهایی که مرگبارترین جاده ها را دارند - کاربا

در هر ۳۰ ثانیه حداقل یک فرد در جاده ها در سطح جهان جان خود را از دست می دهد و در طول همین زمان ۲۰ نفر دیگر زخمی می شوند. طبق آمار سازمان سلامت جهانی WHO روزانه و در سطح جهان تقریبا ۷۵۲ عابر پیاده در جاده ها کشته می شوند و ۷۸۶ موتور سوار جان خود را در تصادف از دست می دهند.

طبق آمار اعلام شده کشورهای غیر پیشرفته رقم بالاتری از کشتگان حوادث جاده ای را گزارش کرده اند. این سازمان علت این آمار بالای جان باختگان در جاده های این کشورها را به ضعف در زیربنای جاده ای آنها، امنیت پایین وسایل نقلیه و قوانین ناکافی رانندگی در این کشورها نسبت داد.

در اینجا لیستی از ۱۰ کشور که دارای پرخطرترین جاده ها می باشند را می بینیم:

  1. موزامبیک

کشور موزامبیک واقع در آفریقای جنوبی دهمین جاده های خطرناک در سطح جهان را دارد. طبق گزارشات موجود به ازای هر صد هزار نفر از ساکنین این کشور، هر ساله به طور میانگین ۳۱.۶ در جاده های آن می میرند. در طول سال ۲۰۱۵، ۸.۱۳۷ نفر در جاده های موزامبیک جان خود را از دست دادند.

  1. رواندا

کشور رواندا که در شرق آفریقا واقع شده است دارای نهمین جاده های مرگبار جهان بوده و به ازای هر صد هزار نفر ۳۲.۱ نفر در جاده های این کشور جان خود را از دست می دهند به طوریکه در سال ۲۰۱۵ آمار کشتگان جاده ای آن به ۳.۷۸۲ نفر رسید.

  1. ایران

متأسفانه هشتمین جاده های پرخطر جهان به ایران تعلق دارد و طبق گزارشات به ازای هر صد هزار نفر از هموطنان عزیزمان ۳۲.۱ نفر جان خود را در جاده های کشورمان از دست می دهند. آمار جان باختگان حوادث جاده ای در ایران در سال ۲۰۱۵ به ۲۴.۸۹۶ نفر رسید.

  1. جمهوری آفریقای مرکزی

به ازای هر صد هزار نفر از اهالی کشور آفریقای مرکزی که دارای رتبه ی هفتم جاده های مرگبار می باشد، ۳۲.۴ تن جان خود را در جاده های این کشور از دست می دهند و در سال ۲۰۱۵ این آمار به ۱.۴۹۵ نفر رسید.

  1. جمهوری اتحادیه تانزانیا

در این کشور که ششمین جاده های خطرناک را دارد به ازای هر صد هزار نفر ۳۲.۹ نفر جان خود را در جاده ها از دست می دهند و آمار مرگ و میر در حوادث جاده ای تانزانیا در سال ۲۰۱۵ به ۱۶.۲۱۱ کشته رسید.

  1. جمهوری دموکرات کنگو

پنجمین کشور با جاده های مرگبار کنگو می باشد که به ازای هر صد هزار نفر از اهالی کنگو، ۳۳.۲ نفر جان خود را در جاده های کشور خود از دست می دهند و در سال ۲۰۱۵ آمار این کشتگان ۲۲.۴۱۹ نفر بود.

  1. لیبریا

کشور لیبریا واقع در غرب آفریقا چهارمین جاده های مرگبار دنیا را دارد و به ازای هر صد هزار نفر از اهالی این کشور ۳۳.۷ نفر جان خود را در جاده های پر خطر این کشور از دست می دهند و در سال ۲۰۱۵ جمعا ۱.۴۴۸ نفر از مردم این کشور در جاده ها کشته شدند.

  1. مالاوی

جاده های کشور مالاوی که در جنوب شرقی آفریقا قرار دارد در جایگاه سوم پرخطر ترین جاده های جهان قرار دارد و به ازای هر صد هزار نفر مردم این کشور ۳۵ نفر آنها در حوادث جاده ای می میرند به طوری که در سال ۲۰۱۵، ۵.۷۳۲ نفر آنها جان خود را در جاده های نا امن کشورشان از دست دادند.

  1. تایلند

کشور تایلند علی رغم طبیعت زیبایش، جاده های بسیار خطرناکی دارد، به طوری که در این لیست پر خطر ها، مقام دوم را به خود اختصاص داده است. در این کشور آسیایی هر ساله به ازای هر صد هزار نفر از اهالی، ۳۶.۲ نفر جان خود را در جاده ها از دست می دهند و در سال ۲۰۱۵ آمار کشتگان حوادث جاده ای تایلند به ۲۴.۲۳۷ نفر رسید. این آمار بالا به علت ضعف در قوانین مربوط به رانندگی در هنگام مستی، محدودیت لازم برای سرعت، قوانین مربوط به صندلی کودک و کمربند اینی نسبت داده می شود.

  1. لیبی

کشور لیبی واقع در شمال آفریقا مرگبار ترین جاده های جهان را دارد. به ازای هر صد هزار نفر از مردم لیبی ۷۳.۴ نفر از آنها در جاده های پر خطر این کشور جان خود را از دست می دهند و در سال ۲۰۱۵ آمار این کشتگان به ۴.۵۵۴ نفر رسید و علت این آمار بالا نیز ضعف در قوانین مربوط به رانندگی در هنگام مستی، محدودیت سرعت، صندلی کودک و استفاده از کلاه ایمنی برای موتور سوارها می باشد.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *